جامع ترین وکامل ترین فروشگاه تخصصی برق و اتوماسیون صنعتی

block
دوستان عزیز دامین اصلی  برق قدرت طرح 18 ماه  http://bargh123.ir

توجه کنید تمام دانلود ها   بصورت لینک مستقیم هست با سر عت دانلود  بالا


 اگه جای مشکلی داشتید به ما بگید  منتظر تونیم پشتیبانی از طریق


تلگرام https://telegram.me/bazger در خدمت کاربران هستیمکانال تلگرامی ما جهت عضویت      https://telegram.me/bargh18


آدرس فروشگاه =http://bargh123.shopfa.com

پک آموزش انبار وابزار برقی
زیرمجموعه‌های دو بخش اصلی نرم‌افزار در زیر آورده شده است:
 
بخش اول، ابزارهای برقی:

1-مقدمه

2-ابزار اندازه‌گیری:

2-1-كولیس

2-2-میكرومتر

2-3-تورك‌متر

2-4-فیلر

3-انبرها

4-آچارها

5-فازمترها
6-ابزار مرتبط با كابل‌ها

7-ابزار مرتبط با بیرینگ‌ها

7-1-بیرینگ‌گرم‌كن

7-2-پولی‌كش

8-دریل

9-سنگ فرز

10-پانچ
 
بخش دوم، انبار:

1- آشنایی با انبار

2- آشنایی با روال دریافت از انبار

3- تحویل گرفتن سالم كالا از انبار و تحویل دادن سالم آن

4- توانایی تطبیق استانداردها با ابزارها و قطعات 

5- آشنایی با روال هماهنگی با انبار جهت آماده نمودن كالای مورد نیاز

6- طریقه حمل صحیح قطعات، ابزار و مواد

ابزارها به تجهیزات و وسایلی گفته می‌شوند كه در انجام كارهای مختلف به انسان كمك می‌كنند. در زندگی انسان امروزی و به خصوص در محیط‌های صنعتی، انجام بسیاری از كارها بدون داشتن ابزار مناسب بسیار سخت و شاید غیر ممكن باشد. هر چه نوع كار مورد نظر پیچیده‌تر باشد، ابزار مورد استفاده نیز كامل‌تر و پیچیده‌تر خواهد بود.
این نرم‌افزار شامل دو بخش اصلی می‌باشد که در بخش اول پاره‌ای از پركاربردترین و رایج‌ترین ابزارهای موجود در یك محیط صنعتی را معرفی می‌کنیم.
از این ابزار‌ها می‌توان میکرومتر، تورک‌متر، فیلر، فازمتر، بیرینگ‌ گرم‌کن و غیره می‌باشد. میكرومترها، تجهیزاتی هستند كه برای اندازه‌گیری ابعاد خارجی قطعات با دقت یك‌صدم تا یك‌هزارم میلیمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. تورك‌مترها برای اندازه‌گیری گشتاور وارد بر یك قسمت مورد استفاده قرار می‌گیرند. از فیلرها برای تنظیم و اندازه‌‌گیری فواصل خیلی كوچك بین قطعات استفاده می‌شود. فازمترها برای تشخیص سیم‌ها و شمش‌های فاز از نول و یا تشخیص برق‌دار بودن یا نبودن یك بخش از شبكه مورد استفاده قرار می‌گیرند. سنگ فرز برای بریدن و سایش قطعات محكم نظیر فلزات سخت، سنگ و... به كار برده می‌شود. یکی از روشهایی که برای جازدن بیرینگ موتورهای الکتریکی به کار برده می‌شود، استفاده از وسیله‌ای به نام بیرینگ گرم کن می‌باشد. برای بیرون آوردن بیرینگ موتورهای الکتریکی از ابزار‌های مخصوصی به نام پولی‌كش استفاده می‌شود.
 
دربخش دوم نرم‌افزار به بیان نکات مهمی راجع به انبار ابزار اعم از آشنایی با روال دریافت از انبار، تحویل گرفتن سالم كالا از انبار و تحویل دادن سالم آن، توانایی تطبیق استانداردها با ابزارها و قطعات، طریقه حمل صحیح قطعات، ابزار و مواد و غیره پرداخته می‌شود.
انبارها در یك محیط صنعتی، برای ذخیره‌سازی مواد تولیدی، تجهیزات، ابزارآلات و مواد مورد نیاز برای استفاده در مواقع ضروری به كار برده می‌شوند. انبارها با توجه به نوع مواد و تجهیزاتی كه در خود نگه ‌می‌دارند انواع مختلفی دارند ولی رایج‌ترین آن كه یك پرسنل ممكن است با آن‌ها درگیر باشد، انبار ابزارآلات و انبارقطعات است. برای دریافت یك وسیله یا قطعه از انبار، مراحل خاصی باید طی شود تا وسیله مورد نیاز توسط انباردار در اختیار شخص قرار گیرد. كلیه كالاهای تحویل‌گرفته از انبار را در زمان تحویل باید مورد بررسی قرار داد تا اولا مشخصات فنی آن‌ها همان مشخصات درخواست داده شده باشد، و ثانیا معیوب و خراب نباشند. كلیه ابزارالات و وسائل مورد استفاده در یك محیط صنعتی، دارای مشخصاتی هستند كه این مشخصات معمولا به صورت استاندارد شده‌ای تعریف می‌شوند. در مورد تجهیزات الكتریكی بسیاری از مشخصات نظیر جریان نامی، ولتاژ نامی، توان قابل تحمل،‌ سرعت، درجه حفاظت یا IP و... را باید در موقع درخواست كالا چك شود تا با استانداردها و محل استفاده تطابق داشته باشد و در موقع تحویل كالا یا قطعه نیز باید چك شود تا با آن‌چه كه خواسته شده مطابقت داشته باشد.
جهت خرید پک  کلیک کنید
 


توضیحات پک آموزش انبار و تجهیزات برقی

دانلود جزوات مهندسی برق

block

پک های آموزش برق واتوماسیون صنعتی      کلیک کنید


مجموعه کامل از جزوات مهندسی برق  جهت دانلود    کلیک کنید


با عضویت در خبرنامه ما همیشه بروز باشید.

بعد از مشترک شدن ، برای شما ایمیلی ارسال خواهد شد که در آن ایمیل یک لینک جهت تایید اشتراک خود می باشد. برای تایید اشتراک خود روی لینک کلیک کنید.

پنل کاربری

نام کاربری :
رمز عبور :
بستن!

عضویت سریع

نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
بستن!